iso-poland.pl

Dopalacze - skutki uboczne

Dlaczego młodzież wyciąga rękę po dopalacze? Może to być presja otoczenia, problemy, z którymi sobie nie radzą lub też zwykła chęć spróbowania. W zasadzie nie do końca ważny jest powód, gdyż najistotniejsze są skutki. Dopalacze powodują skutki uboczne o których warto mówić głośno. Zatem przybliżmy je sobie: bezsenność, nudności, wymioty, biegunka, zawroty i bóle głowy, nadmierne pocenie się, wysoka temperatura, brązowienie na skórze, problemy z koncentracją, znużenie, problemy z oddychaniem, kołatanie serca, zaburzenia rytmu serca, bóle w klatce piersiowej, zawał serca, udar mózgu, zaburzania widzenia, urojenia, stany lękowe, ataki szału, napady agresji, a nawet śpiączka.

Niekontrolowanie się po dopalaczach

Po zażyciu dopalaczy wiele osób skrzywdziło bliskie osoby, gdyż nie kontrolowało swoich emocji i czynów. To straszne, a jednak jest to prawda. Uzależnienie od środków odurzających sprawia, że nie pozwalają one normalnie funkcjonować. Osoby uzależnione powinny udać się na terapię.

Jak wygląda terapia w ośrodku?

Terapia polega na przerwaniu zażywania dopalaczy, a także na detoksykacji. Terapia stacjonarna bardzo często daje najlepsze efekty. Bardzo istotne jest to, iż uzależniony jest wówczas pod stałą opieką lekarza i psychoterapeuty. Spotkania indywidualne i grupowe również pomagają walczyć z problemem. Prywatny Ośrodek Terapii Uzależnień OAZA S.C. pomaga osobom uzależnionym wrócić do normalnego życia sprzed uzależnienia. Jednak pozytywny wynik terapii jest możliwy tylko wtedy, gdy osoba potrzebująca pomocy naprawdę będzie chciała wyjść z uzależnienia.


Klinika dla młodzieży Oaza
Ługowiska 1
87-850 Choceń
tel. 725 18 70 70

Zobacz także:

Psychiatrzy w Warszawie

Psychiatrzy w Warszawie

Terapia falą uderzeniową - Bielany

Terapia falą uderzeniową - Bielany

Venaseal - Poznań

Venaseal - Poznań

Wózko wanna - praktyczne rozwiązanie kąpielowe

Wózko wanna - praktyczne rozwiązanie kąpielowe

Pożegnać zmarszczki

Pożegnać zmarszczki